Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 963 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Archiwum

O moim bloogu

Katarzyna Maciejewska - co inni myślą o Niej

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1228

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl

Kategorie

CO INNI MYŚLĄ O KATARZYNIE MACIEJEWSKIEJ ?

wtorek, 08 stycznia 2013 12:59

Felicja Góra, emerytowana nauczycielka, była kierowniczka biblioteki w parafii św.Trójcy, autorka jedynego przewodnika parafialnego „Kościół i parafia świętej Trójcy w Będzinie”.

Panią Kasię znam od dawna. Połączyła nas wspólna praca na rzecz parafii w Akcji Katolickiej, która powstała w 1995r. Dziś, od ponad 10 lat, kieruje ona dynamicznie, jako prezeska, pracą naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Jej pomysły, które udało się zrealizować to m.in.: andrzejkowe zabawy dla dzieci, pielgrzymki do sanktuariów, uroczystości dla uczczenia patrona POAK - doktora Adama Bilika, wystawa ikon połączona z możliwością ich zakupu z której dochód wsparł dzieci z ubogich rodzin, wystawy ("Oni tu byli" o niektórych kapłanach, mających w ciągu dziejów kontakt z naszą parafią i Będzinem i jubileuszowa "Siedem wieków służby Bogu, Miastu i Ojczyźnie").

Z jej inicjatywy organizowane są: od 12 lat przedświąteczne zbiórki żywności dla ubogich rodzin, od ponad 10 lat we wrześniu uczniowie z niezamożnych rodzin dostają paczki z przyborami szkolnymi. Przybory dla uczniów składają parafianie, a także sponsorzy, których pani Kasia umie do tej akcji pozyskać, przekazują spore środki finansowe na zakup przyborów. Pięć lat temu założyła Parafialny Zespół Caritas do którego należy jeszcze pięć osób. Wspólnie raz lub dwa razy w miesiącu wydają żywność ponad 400 osobom żyjącym w trudnych warunkach. Dba też o to, by w zbiorach biblioteki znajdowały się materiały dotyczące Będzina i Zagłębia. Ofiarowuje do niej książki, czasopisma itp. Pisze artykuły o parafii, bibliotece do gazet i przekazuje je także do telewizji. Wspólnie wykonałyśmy wiele prac przygotowawczych przed napisaniem „Przewodnika”. Oglądałyśmy zakamarki kościoła, robiłyśmy notatki, bym mogła dobrze opisać kościół i jego otoczenie. Korzystałam też z artykułów pani Kasi pisząc "Przewodnik". Należy ona do grona wypróbowanych przyjaciół Biblioteki Parafialnej. Wiem, że do przyjaciół zaliczają ją również inne środowiska i wielu ludzi, którym pomaga i bezinteresownie służy.

 

Ks. Piotr Pilśniak - Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Miłość. To słowo odnosimy przeważnie do ludzi. Spotykamy jednak nierzadko to uczucie ukierunkowane do konkretnych miejsc. I w tym kontekście postrzegam Katarzynę Maciejewską. Z przekonaniem wypowiadam słowa: Kasia – to miłość do Będzina. To miłość do miejsca urodzenia, zamieszkania, pracy, realizacji marzeń i zamierzeń. Kasia od lat kieruje swe myśli, ale przede wszystkim czyny, ku Będzinowi. Wspiera Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, będąc najpierw z ramienia Komitetu Rozwoju Będzina, a później jako Prezeska Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, fundatorem nagród. Przy tej okazji wspiera uzdolnionych młodych artystów Będzina.

Miłość do Będzina uwidacznia również w postaci pamięci o znanych ludziach miasta. Każdego roku pisze piękne artykuły o znanych i zapomnianych ludziach Będzina z racji „Będzińskich Zaduszek”.

Jest inicjatorką i współorganizatorką wernisaży połączonych z aukcją prac, z których dochód wspiera wyjazdy dzieci na wakacje. Świetna do współpracy, bo nie zawodzi. Potrafi pochylić się nad każdym problem, nad każdym człowiekiem. Wiele zrobiła dla swej miłości, jaką jest Będzin. Mam nadzieję, że zrobi jeszcze więcej…

 

lek. med. Andrzej Jankowski Prezes Fundacji "Pro Salute", Dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej "Pro Salute".

Pani Katarzyna Maciejewska od wielu lat związana jest z ruchem hospicyjnym na terenie Będzina i powiatu będzińskiego. Jest osobą uwrażliwioną na potrzeby innych, także osób chorych. Wielokrotnie na łamach gazet propagowała i nadal propaguje ideę konieczności niesienia pomocy osobom ciężko chorym.

Nasza wieloletnia współpraca i znajomość skutkuje tym, że wiele osób zwraca się do nas o pomoc i uzyskuje konkretną medyczną opiekę ze strony pielęgniarek, rehabilitantów i lekarzy. W ramach tych działań należy podkreślić pomoc w propagowaniu i organizowaniu Klubu Będzińskich Amazonek, który jako stowarzyszenie działa od 2007 roku. Jest również w gronie wolontariuszy hospicyjnych.

Teodozja Kumor – Ormianin, koordynator Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji Pro Salute w Będzinie

 Od kiedy zaangażowałam się w wolontariat hospicyjny zawszemogłam liczyć na pomoc pani Kasi Maciejewskiej. Wspiera ona przedsięwzięcia realizowane przez Fundację Pro Salute, Centrum wolontariatu, którego jestem koordynatorem i samych wolontariuszy. Mam tu na myśli: heppeningi żonkilowe, koncerty charytatywne połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz podopiecznych hospicjum czy zakupu sprzętu medycznego. Zawsze jest z nami. Mimo iż nie pracuje w żadnej gazecie przesyła do lokalnych i będzińskich mediów informacje dotyczące hospicjum i działalności wolontariatu hospicyjnego w Będzinie. W artykułach opisuje i przedstawia młodych ludzi, którzy uczestniczą w akcjach na rzecz hospicjum.

Cenię sobię to, że bezinteresownie i chętnie wspiera nas nie szczędząc czasu i wysiłku. Jest osobą, na którą zawsze można liczyć, na której można polegać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
5
3

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  1 228